Баклер

Як налаштувати регулювання температури?

Наші смарт лічильники серії ТОР та терморегулятори мають можливість підключення зовнішніх датчиків температури (терморезисторів 10 кОм) та можливість налаштувати вихідні реле за Вашим сценарієм на будь яке реле.

Зайдіть на сторінку Вашого WiFi терморегулятора. Визначитися яке реле має виконувати регулювання та увімкнить його на головній панелі, це можна зробити пізніше, але пам’ятайте, що вимкнене на панелі реле буде залишатись вимкненим. А увімкнене буде вимикатись згідно умовам у сценаріях захисту. Можна вважати вмикання/вимикання реле, вмиканням/вимиканням роботи сценаріїв захисту відповідного реле.

Потім натисніть кнопку Захист. Трохи нижче Ви побачите червоний кружечок з плюсом – Додати сценарій захисту.

Натисніть червоний кружечок з плюсом, з’являться обов’язкові картки сценарію Затримка та Виконати дію. До цих карток Вам треба додати умови сценарію. Ви побачите меню Додати Захист.

У випадаючому меню оберіть необхідний Вам датчик температури, за за замовчуванням ці назви Температура Т1, Температура Т2 і так далі, але ви можете їх змінити у налаштуваннях. Як змінити назви датчиків температури написано тут

Тепер Ваш сценарій буде виглядати так. У ньому є помаранчева картка – умова (їх може бути кілька), зелена картка – затримки та фіолетова – дії.

Нормальний стан контактів Замкнуто (увімкнено) знаходиться між мінімальним показником умови і максимальним. У даному випадку при температурі від 0 до 75 градусів реле 1 буде замкнуто. Коли температура менше 0 градусів чи більше 75 градусів – реле 1 буде вимкнено. Крок регулювання, він же гістерезис, це крок повернення реле у нормальний стан. Якщо температура перевищіть 75 градусів, реле вимкнеться. Потім, при охолодженні датчика та зменшені температури, реле увімкнеться лише при 74 градусах. Таким чином крок регулювання (гістерезис) є 1 градус. Це корисно, щоб не відбувалось занадто швидких вмикань / вимикань реле при маленьких коливаннях температури.

Помаранчева картка умови

  • Налаштування для нагріву

Для нагрівачів нам треба, щоб за температурою нижче встановленої, реле було увімкнено, а при перевищені встановленої температури вимикалося. Наприклад це 60 градусів. Треба поставити температуру максимум 60 градусів, а температуру мінімум, таку, яка можлива менша у меню, тоді реле завжди увімкнено, коли температура менше встановленої максимальної 60 градусів.

  • Налаштування для охолодження

Для кондиціонера, холодильника нам треба, щоб за температурою вище встановленої, реле було увімкнено, а при знижені менше встановленої температури вимикалося. Наприклад це -10 градусів. Треба поставити температуру мінімум -10 градусів, а температуру максимум, таку, яка можлива більша у меню, тоді реле завжди увімкнено, коли температура більше встановленої мінімальної -10 градусів.

Зелена картка затримок

Автоматичне увімкнення. Можливо обрати Так чи Ні. Це автоматичне повернення реле у нормальний стан увімкнено після повернення умов сценарію у межі між мінімумом та максимум. Коли обрано Ні, автоматичного повернення після спрацювання умов не буде, захист спрацює один раз і буде чекати на ручне увімкнення реле користувачем.

Затримка увімкнення. Час у секундах через який увімкнеться реле після повернення умов сценарію у межі між мінімумом та максимуму.

Затримка вимкнення. Час у секундах через який вимкнеться реле після виходу умов сценарію за межі мінімуму чи максимуму.

Фіолетова картка дій

Ви можете обрати на яке реле будуть прив’язані умови сценарію. За за замовчуванням назви реле є 1, 2, 3 чи більше, але назви Ви можете змінити. Як змінити назви реле написано тут.
У WiFi лічильниках ТОР-326 є додаткова можливість обрати дію на вмикання чи працювати з ШІМ модуляцією, що дає змогу з використанням зовнішнього твердотільного реле регулювати плавно навантаження від 0 до 100% з кроком 1%.

Після формування сценарію натисніть кнопку Зберегти. Ви маєте побачити виринаючу підказку Налаштування збережені.

Додаткові поради

  • Хоча Ви можете обрати кілька умов в один сценарій, неможливо обрати кілька умов з температури в один сценарій, має бути одна. Якщо треба, щоб кілька датчиків температури працювали на одне реле, треба зробити другий сценарій та обрати дію на теж саме реле.
  • Сценарій записується у Ваш терморегулятор лише коли він знаходиться онлайн, Ви будете бачити виринаючу підказку Налаштування збережені у приладі, це запорука отримання налаштувань терморегулятором. Інакше налаштування не збережуться і зміняться на наявні у терморегуляторі, коли він з’явиться онлайн.
  • Не забудьте увімкнути відповідне реле терморегулятора, як було сказано на початку, це буде вмиканням сценарію цього реле у дію.