Баклер

EasyJet планує літати електричними літаками протягом десятиліття

Стартап зі сфери енергетики, Wright Electric, співпрацює з компанією EasyJet для розробки та запуску повністю електричного комерційного літака. Вони очікують завершення цього проекту протягом десятиліття.

Як все це почалося

Стартап Wright Electric були засновані саме цього року і вони вже мають прототип літака, який може подорожувати на 530 км. Це команда інженерів і хіміків-акумуляторників – найкраща комбінація для створення електричного літака. Компанія EasyJet фінансується Гарвардським університетом, технологічним інкубатором Y Combinator і штатом Массачусетса.

Можливості літака

Враховуючи, що середній рейс EasyJet складає менше 2 годин, відстань в 530 км вже охоплює 20% рейсів, які літає сьогодні EasyJet. 530 км буде як подорож з Лондона до Парижа. Це означає, що існує експоненціальна можливість для зростання. Як стверджує генеральний директор компанії EasyJet Каролін Макколл: “Тепер питання більше «коли», а не в тому «чи будуть», літати електричні літаки  на короткі відстані”.

Переваги електричного літака

Перетворення літаків, які зазвичай спалюють 4 літри палива в секунду, на повністю електричні неймовірний прогрес сам по собі. Однак це лише початок. Виготовлення літаків на батарейках дозволить скоротити викиди і шум. Це також скоротить витрати на паливо на мільйони доларів, а з цим і вартість квитків для кінцевого користувача.

Це величезний прогрес як для енергетики, так і для повітряних перевезень. Можливості нескінченні, можливості широко доступні і зовсім скоро, завдяки таким гарним зусиллям, у нас з’являться електричні літаки.