Баклер

Що таке кіловат-година? Пояснення кіловат, які використані для живлення вашого будинку

Кіловат-година

Коли ми бачимо символ «kWh» («кВт·год») на наших рахунках за комунальні послуги або на лічильнику електроенергії, ми можемо вважати, що це якийсь таємничий математичний або метафізичний об’єкт і зовсім ігнорувати його. Фактично, kWh (кВт·год) означає просто кіловат-годину і це основне вимірювання енергії. Розуміння кіловат-годин допомагає нам зрозуміти наш електричний рахунок, а також допомагає нам виглядати розумно, коли люди починають говорити про важкі теми, як відновлювана енергія, електричні машини чи зарядні станції.

Все починається з ват

Очевидно, що кіловат-години мають щось робити з ватами. Ват – це одиниця потужності. У технічному плані ват – це струм одно амперного струму, що створюється напругою одного вольта. Вольт x Ампер = Вт.

«Кіло» – від грецького, означає «тисяча». Так само, як кілометр становить 1000 метрів, кіловат становить 1000 ват. Мегават дорівнює 1000 кіловат – або 1 мільйон ват. Енергія домогосподарств, як правило, вимірюється в кіловатах, тоді як великомасштабні електростанції вимірюють енергію в мегаватах або навіть гігаватах.

Енергія – це потужність, що генерується з плином часу. Щоб зрозуміти взаємозв’язок потужності та енергії, давайте глянемо на потужність, яка живить побутовий пристрій. Ваш холодильник може мати велику потужність, але ця потужність марна для вас, якщо вона працює лише на одну секунду. Вам потрібно, щоб ваш холодильник працював 24 години на добу. Таким чином, кіловати не багато значать в практичному сенсі, якщо ми не побачимо їх ефективність з плином часу. Рахунки за електроенергію вам виставляють в кіловат-годинах, що становить 1000 Вт електроенергії, протягом однієї години. Кіловат-години – це вимірювання енергії і ви побачите їх скороченими як kWh (кВт·год).

Енергія та потужність – не те ж саме

Більшість людей використовують терміни «енергія і потужність» як взаємозамінні, але це технічно неправильно. Вони пов’язані… але не однаково.

Енергія – це здатність робити роботу, буквально здатність переміщати щось на відстань. Наприклад, для переміщення автомобіля по дорозі потрібна енергія. У тренажерному залі потрібна енергія, щоб підняти вагу над головою. Енергія також потрібна для виробництва світла, переміщаючи електрон через спіраль лампочки.

Енергію можна виміряти в джоулях, BTU, Ньютон-метрах і калоріях. Але коли ми говоримо про електричну енергію, ми говоримо з точки зору ват-годин або кіловат-годин. Енергія вимірює загальну кількість виконаних робіт.

Потужність – це швидкість виробництва енергії, це кількість енергії на одиницю часу. Якщо пристрій дуже потужний, він може зробити дуже багато роботи за короткий час – швидше, ніж менш потужний пристрій. Наприклад, потужний порив вітру може перенести м’яч у вашому дворі за секунду. Легкий вітерець може, підштовхуючи той же м’яч, перемістити його через весь двір, але це займе цілий день. Якщо м’яч перемістився через двір, рівень потужності був різним, але загальне споживання енергії було однаковим.

Що означають для мене кіловат-години?

Ваш рахунок за електроенергію розраховується в кВт·год протягом місяця. Чим менше кількість кВт·год у вашому домогосподарстві використовується, тим менше буде електричний рахунок. Тому кіловат-години переводяться у гроші, що витрачаються з кишені. Зниження кіловат-годин допоможе вам утримати ці гроші. Перш ніж купувати нову техніку, порівнюйте крім потужності ще і споживання енергії у кіловат-годинах. Енергоефективні моделі заощадять ваші гроші.

Коли ціла громада, країна або планета зменшує кількість кВт·год, економія ще більш значна. Менше споживання енергії дорівнює меншій кількості викидів парникових газів, тому енергоефективність є надзвичайно важливою для навколишнього середовища. Для українців, додатково, це означає меншу залежність від зовнішніх джерел енергії – і, отже, більшу національну безпеку. Звичайно, енергоефективність хороша і для економіки. Люди, які піклуються про енергозбереження, стимулюють інновації у виробництві ефективних пристроїв та розумних систем енергозбереження.