Баклер

Вампіри електроенергії: ймовірні винуватці вашого великого рахунку за електроенергію

Не хвилюйтеся, тут монстрів немає. Тобто, якщо ви не вважаєте свій зарядний пристрій або мікрохвильову піч такими. Вампіри енергії, також відомі як фантомне навантаження або енергія в режимі очікування, стосуються приладів та електронних пристроїв, які споживають енергію, навіть якщо їх вимкнено. Ви, напевно, думаєте про себе: “мій зарядний пристрій для мобільного телефону не може вичерпати стільки електроенергії, це занадто мало”. Ви будете шоковані тим, скільки енергії цей маленький дріт засмоктує.

Щоб зробити це зрозумілим, ми вивели кілька статистичних даних: у світі сьогодні близько 5% електроенергії просто витрачається енергетичними вампірами, споживається пристроями, які не використовуються. Ці 5% витраченої електроенергії приблизно дорівнює тій же кількості електроенергії, яка використовується Україною для усіх потреб промисловості, транспорту, домогосподарств майже 10 років.

Якщо ви все ще скептикуєте після того, як почули ці цифри, ми розберемо на прикладі роботи смарт лічильника у звичайній однокімнатній квартирі без бойлера.

Смарт лічильник фіксує споживання енергії щохвилинно і ви можете побачити як змінюється навантаження продовж доби.  Подивіться на малюнок, нас більше цікавить навантаження вночі коли всі сплять і не користуються приладами. Постійним споживачем є холодильник, ви можете побачити його періодичні вмикання та вимикання. Але коли він вимикається споживання не падає до 0, а лишається на рівні 0,08 А і у цей день ніколи не є меншим.

Тепер давайте порахуємо чим це обертається для цієї квартири за місяць. Струм 0,08 А помножимо на напругу 220 В, отримуємо потужність Р = U х I = 0,08 х 220 = 17,6 Вт. За місяць споживання це потужність у кіловатах помножена на час Wh = 0,0176 кВт х 24 години х 30 діб, маємо 12,672 кВт*годин!!!   А тепер погляньте загальну кількість спожитої енергії за місяць. Бачимо 61,98 кВт*годин, тобто вампіри у цій квартирі висмоктують 20% всієї енергії.

Все ще не вірите?  Перегляньте самостійно за будь-який день деякі наші смарт лічильники з відкритим публічним доступом від власника смарт лічильника https://buckler.pw

Тепер настав час розібратися які це пристрої і як вони можуть бути шкідливими для нас. І не хвилюйтеся, до кінця цієї статті ви будете озброєні для боротьби з цими вампірами електролічильників.

Хто саме забирає енергію?

Є багато приладів і пристроїв, які вважаються фантомним навантаженнями. Деякі з яких очевидні, як телевізори і мікрохвильовки. Насправді, в залежності від того скільки ви дивитеся телевізор та готуєте, деякі з цих пристроїв потенційно використовують більше енергії в режимі очікування, ніж коли вони фактично використовуються. Ось список загальних фантомних навантажень на які слід звернути увагу:

  • Зарядні пристрої для мобільних телефонів, адаптери або навіть фен, який ви забули від’єднати від мережі, тому що ви були заклопотані, завжди споживають електроенергію, навіть якщо батареї заповнені або прилад не використовується. Вони також називаються стіновими бородавками.
  • Техніка з дисплеями або годинниками, які залишаються ввімкненими, навіть якщо ніхто їх не використовує. Є деякі прилади, які мають сенс бути завжди увімкнені, наприклад холодильники. Але є також пристрої, які ви, безумовно, можете дозволити собі відключити протягом дня. Ваша кавоварка, пароварка та тостер не обов’язково повинні мати доступ до електромережі цілодобово.
  • Електроніка, що знаходиться в режимі постійного очікування. Вони відрізняються від таких приладів, як холодильники, які постійно використовують енергію, щоб утримувати вашу їжу при регульованій температурі. Замість цього, ваш принтер або телевізори завжди мовчки чекають, щоб ви використали комп’ютер або пульт дистанційного керування, щоб викликати їх.

Через збільшення попиту на резервні пристрої, а також через розвиток комп’ютерних систем, ми бачимо, що наша залежність від фантомного навантаження продовжує зростати.

Способи боротьби проти ваги вампірів

Боротьба з джерелами енергії вампірів не пов’язана з часником або дерев’яними колами, замість цього потрібно зробити дві прості речі:

  • Визначте, які пристрої є вампірами і переконайтеся, що вони виключені, коли вони не використовуються. Ви можете зробити це опираючись на перелік вище «Хто саме забирає енергію». Або за допомогою смарт лічильника, передивляючись монітор споживання реального часу, коли ви вимикаєте не працюючу кавоварку і зразу бачити зменшення навантаження.
  • Перехід від цих до більш енергоефективних пристроїв. Багато з пристроїв є джерелами фантомного навантаження просто через посереднє проектування та будівництво. Є нові пристрої з сертифікацією енергоефективності. Ці продукти гарантовано з низьким енергоспоживанням.

Тепер ви знаєте, що вампіри електроенергії не так страшні, але вони можуть призвести до неприємних речей, з вашим гаманцем.  

Ми розглядали виявлення енергетичних вампірів завдяки смарт лічильнику. Звичайно це не є головною задачею смарт лічильника. Це скоріше один з приємних бонусів його використання. Вам можуть знадобитися і інші смарт можливості лічильника від виявлення скільки зі всього споживання використав чайник, бойлер, обігрівач, до миттєвого захисту приладів від перенапруги, диференційного стуму чи частоті при роботі від інвертора.

Більш докладно про всі можливості дивіться на сайті https://bakler.com.ua